Jak zmienić jezyk w lolu

Grając w grę w obcym języku, można nauczyć się nowych słów i zwrotów. Z drugiej strony, w niektórych grach może to komplikować pewne aspekty. W League of Legends, nazwy i statystyki przedmiotów mają duże znaczenie, dlatego warto od początku grać w jednym języku i uczyć się nazw w tym języku. Jeśli chcesz zmienić język w League of Legends, możesz to zrobić w dość prosty sposób, choć różni się on w zależności od tego, czy dany język jest dostępny w danym regionie.

Zmiana języka na dostępny w Twoim regionie

 1. Uruchom klienta gry, nie logując się do niej.
 2. Kliknij na ikonę koła zębatego (ustawień) w prawym górnym rogu gry.
 3. W sekcji Ogólne zmień język i naciśnij Zapisz.

Zmiana języka na niedostępny w Twoim regionie

Uwaga! Zmiana języka gry tym sposobem może stanowić naruszenie regulaminu RIOT, choć nie powinno to w żaden sposób zapewniać Ci nieuczciwej przewagi.

 1. Znajdź folder z grą League of Legends na Twoim komputerze. Najczęściej będzie to np. C:/Riot Games/League of Legends.
 2. Naciśnij prawy przycisk myszy na ikonie gry (plik .exe) i wybierz opcję Wyślij do -> Pulpit (utwórz skrót).
 3. Przejdź do skrótu na pulpicie i naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy wybierając Właściwości.
 4. W polu „Lokalizacja” dodaj „–locale=XYZ”, gdzie XYZ zastąp skrótem konkretnego języka np. pl_PL

Przykładowe kody do dodania:

-locale=pl_PL (polski) -locale=en_US (angielski) -locale=es_ES (hiszpański) -locale=pt_BR (portugalski – Brazylia) -locale=fr_FR (francuski) -locale=ru_RU (rosyjski) -locale=it_IT (włoski) -locale=de_DE (niemiecki) -locale=tr_TR (turecki) -locale=ja_JP (japoński) -locale=ko_KR (koreański) -locale=zh_CN (chiński)

 1. Zapisz zmiany i otwórz grę za pomocą skrótu.

Jeżeli ta metoda nie zadziała, alternatywnie można w katalogu League of Legends:

 • Przejść do folderu Config.
 • Otworzyć LeagueClientSettings.yaml za pomocą jakiegoś edytora kodu lub notatnika.
 • W linii „locale” zmienić język na jeden z tych dostępnych na znajdującej sięwyżej liście.
 • Zapisać zmiany.
 • Wysłać aplikację League of Legends (exe) na pulpit (Prawy przycisk myszy -> Wyślij do -> Pulpit).
 • Na pulpicie odnaleźć skrót, nacisnąć Prawy Przycisk Myszy -> Właściwości -> dodać do pola Lokalizacja –locale=XYZ”, gdzie XYZ będzie skrótem konkretnego języka (z wyżej zamieszczonej listy).
 • Zapisać zmiany i otworzyć grę przy pomocy skrótu.

Podsumowując, zmiana języka w League of Legends jest możliwa i dość prosta, choć różni się w zależności od tego, czy dany język jest dostępny w danym regionie. Pamiętaj, że gra w obcym języku może być świetnym sposobem na naukę, ale może również komplikować niektóre aspekty gry. Dlatego zawsze warto dobrze przemyśleć decyzję o zmianie języka w grze.

Rating
( No ratings yet )
Marek Lewandowski
Marek Lewandowski/ author of the article
Nazywam się Marek, jestem programistą z Polski. Moją pasję do technologii odkryłem już jako nastolatek, co skierowało mnie ku studiowaniu informatyki i późniejszej karierze w tej dziedzinie. Od ponad 10 lat pomagam ludziom w instalacji różnorodnego oprogramowania na ich komputerach. Wierzę, że technologia powinna być dostępna dla wszystkich, dlatego staram się upraszczać skomplikowane kwestie informatyczne, tak aby każdy mógł z nich korzystać bez obaw. Praca z ludźmi i technologią jednocześnie sprawia mi radość i motywuje do rozwoju, zarówno mojego portalu, jak i moich umiejętności jako specjalisty IT.