Co to jest przebicie w Minecraft

Przebicie to jedno z najczęściej stosowanych zaklęć w grze Minecraft. Można je dodać do Trójzębów, rodzaju broni, który może być używany zarówno w walce wręcz, jak i na odległość.

Czym jest przebicie w Minecraft?

Przebicie to zaklęcie, które pozwala na zwiększenie obrażeń zadawanych morskim stworzeniom za pomocą trójzębu. Dotyczy to między innymi żółwi, delfinów i kałamarnic. Jest to jedno z najbardziej użytecznych zaklęć w sytuacjach, gdy musimy stawić czoła morskim potworom. Każdy poziom zaklęcia „Przebicie” zwiększa obrażenia trójzębu o 2.5.

Jak uzyskać przebicie w Minecraft?

Istnieją co najmniej trzy metody na zdobycie przebicia w Minecraft. Oto one:

  1. Użycie stołu do zaklęć: Przygotuj lazuryt i przedmiot do zaklęcia (trójząb). Uruchom stół do zaklęć i włóż przedmiot oraz lazuryt w odpowiednie miejsca. Wybierz jedno z dostępnych zaklęć. Jeśli udało Ci się je trafić, wybierz „Przebicie”. Po zaklęciu przedmiotu schowaj go z powrotem do ekwipunku.
  2. Zaklikanie z wykorzystaniem kowadła i zaklętej księgi: Otwórz kowadło. Włóż trójząb i zaklętą księgę w odpowiednie miejsca. Jeśli zaklęcie i ilość odjętych punktów doświadczenia Ci odpowiada, wyjmij zaklęty przedmiot do swojego ekwipunku.
  3. Dodawanie przebicia za pomocą komendy na trybie kreatywnym: Jeżeli chcesz po prostu przetestować, jak działa przebicie lub grasz z wykorzystaniem komend, możesz dodać przebicie do swojego trójzębu za pomocą następującej komendy: /enchant @p impaling 5 (dla 5 poziomu przebicia)

Jak zdobyć trójząb w Minecraft?

Trójząb można zdobyć poprzez pokonanie utopców, które otrzymały je, zanim poległy. Utopce odradzające się z trójzębem mają 8,5% szans na upuszczenie trójzębu po pokonaniu. Alternatywnie można też go sobie dodać na trybie kreatywnym za pomocą następującej komendy: /give @p minecraft:trident 1

Rating
( No ratings yet )
Marek Lewandowski
Marek Lewandowski/ author of the article
Nazywam się Marek, jestem programistą z Polski. Moją pasję do technologii odkryłem już jako nastolatek, co skierowało mnie ku studiowaniu informatyki i późniejszej karierze w tej dziedzinie. Od ponad 10 lat pomagam ludziom w instalacji różnorodnego oprogramowania na ich komputerach. Wierzę, że technologia powinna być dostępna dla wszystkich, dlatego staram się upraszczać skomplikowane kwestie informatyczne, tak aby każdy mógł z nich korzystać bez obaw. Praca z ludźmi i technologią jednocześnie sprawia mi radość i motywuje do rozwoju, zarówno mojego portalu, jak i moich umiejętności jako specjalisty IT.